Google+ Facebook Twitter YouTube   
  

Meble sosnowe - sklep. Meble drewniane - szafy, komody, łóżka. Made of Wood Group.
Jaka jest różnica między woskiem, olejowoskiem i lakierem?
Wosk i olejowosk produkowane są na bazie wosku pszczelego, są więc produktami ekologicznymi. Przy wyborze wybarwienia istotne jest, abyśmy odpowiedzieli sobie na następujące pytania:

 

1. Czy interesuje mnie, aby struktura drewna była widoczna?

Wosk, olejowosk i lakier podkreślają strukturę drewna, kolor kryjący zakrywa ją zupełnie. Dodatkowo uważa się, że cechą charakterystyczną wykończenia olejowoskiem jest wyrazistość usłojenia.


 

2. Które wybarwienie jest najtrwalsze?

Lakier, kolor kryjący i olejowosk są to najtrwalsze wybarwienia. Wosk ma tendencję do ścierania się z czasem, ma jednak tę zaletę, że mebel można łatwo zakonserwować i po takim zabiegu wygląda jak nowy.

Olejowosk wnika głęboko w drewno chroniąc powierzchnię mebla. Kombinacja wosku i oleju pozwala wytworzyć na meblu mikropory, które umożliwiają drewnu oddychać. Należy mieć na uwadze fakt, że w przypadku uszkodzenia powierzchni lakierowanej niezbędna jest zeszlifowanie całej powierzchni i nałożenie nowej warstwy lakieru, natomiast w przypadku wosków i olejowosków można mebel konserwować miejscowo.


3. Jak wyglądają meble barwione konkretnym sposobem?

Meble wykończone lakierem lub kolorem kryjącym są gładkie i lekko błyszczące. Meble woskowane i olejowoskowane podkreślają naturalność i surowy charakter drewna.

Wykończenie woskiem pozwala zabezpieczyć mebel przed wilgocią i kurzem, a w dotyku powierzchnia jest matowa i jedwabista w dotyku.Jarosław Gerszyński

Autor: Magda Dyrcz


O autorze:
Magda Dyrcz jest specjalistą do spraw obsługi klienta w firmie Made of Wood Group. Jej specjalizacja to technologia drewna a w szczególności metody wykończenia i konserwacji drewna.

Strona: www.hacienda.pl


Strona głównaStrona głównaKoszyk  

jest pusty

Promocje

Aktualnie brak promocji

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów

 
Witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Projekt strony: Foto-Minilab - www.e-serwisy.net | Copyright © 2009 by Made of Wood Group
 

Treść niniejszej strony, należącej do firmy Made of Wood Group, chroniona jest prawem autorskim. Cała zawartość strony, w tym znaki handlowe, logo, teksty i zdjęcia zamieszczone w tej witrynie są własnością firmy Made of Wood Group i podlegają ochronie na mocy praw własności intelektualnej. Wszelkie przypadki niedozwolonego użycia lub rozpowszechniania jakiejkolwiek zawartości witryny podlegają sankcjom na mocy prawa cywilnego i karnego.